Invitour - Home  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


LIPTOVSKÁ MARA
Liptovský Mikuláš

  Liptovský Mikuláš
Slovensko
Ak prechádzate Liptovom cestou od Liptovského Mikuláša do Ružomberku, Váš zrak určite neprehliadne obrovskú ligotajúcu sa vodnú plochu, ktorá sa označuje názvom Liptovská Mara, zrkadlo Liptova či liptovské more.


Podľa objemu zadržanej vody je Liptovská Mara najväčšou priehradou na Slovensku. Sú tu výborné podmienky na oddych, rodinný pokoj, ale i aktívnu dovolenku. Na severnom brehu Liptovského mora je najvýznamnejšie rekreačné stredisko Liptovský Trnovec, v ktorom sú výborné možnosti na kempovanie a stanovanie, ale i ubytovanie v drevených chatkách.


Kúpanie je povolené na plážovom kúpalisku. Po hladine Liptovskej Mary premávajú výhliadkové lode, vďaka ktorým je možné obdivovať krásu nádhernej scenérie okolia Liptovskej Mary. Na južnom brehu jazera pri diaľnici je salaš Dechtáre, v ktorom sa ponúkajú klasické krajové špeciality a jedlá pripravené z ovčieho syra a bryndze. Magnetom, ktorý priťahuje prežiť dovolenku pri Liptovskej Mare, je aj liptovský folklór a typická ľudová architektúra.


O jej krásach sa môžu presvedčiť všetci, ktorí zavítajú na Liptov a spoznajú túto rázovitú oblasť Slovenska.


Kontakt: Liptovský Trnovec autokemping
Tel.:++421-44-559 84 58 – 9
Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš
Tel:++421- 44-16186

Adresa:

LIPTOVSKÁ MARA
  Liptovský Mikuláš
SlovenskoSlovensky Česky Polski Magyarul 
English Deutsch Pусский 

 
 
 


Ste návštevník číslo: 1629708 Copyright © 2001-2017
Invitour - Harmonia, s.r.o.


Vitajte vo svete internetových stávok a stávkovania. Vďaka internetu si môžete vychutnať skvelú atmosféru stávok priamo z pohodlia domova, sledovať najslávnejšej ligy sveta a uzatvárať stávky na víťazstvo svojho tímu.