Invitour - Home  

SLOVENSKÝ RAJ
Spišská Nová Ves

  Spišská Nová Ves
Slovensko
Národný park Slovenský raj nie je vysokým horstvom, ale výškové rozdiely medzi údoliami a hrebeňmi sú značné. Celé územie je chránenou oblasťou a turisti sa môžu pohybovať len po turistických značkových chodníkoch. Pred túrou je potrebné informovať sa o schodnosti terénu. Informácie poskytnú v každom ubytovacom a stravovacom zariadení. V prípade pomoci je nutné obrátiť sa na záchrannú stanicu Horskej služby.
Obec Smižany patrí k jednej z najväčších obcí na Slovensku a leží na brehu rieky Hornád. Prvá písomná zmienka je z roku 1246 ale sídliskom bola už v dobách Veľkomoravskej ríše.
Strediskom cestovného ruchu je Čingov, ktorý ponúka stravovacie a ubytovacie možnosti v chatovej oblasti, hoteloch, verejnom táborisku a v súkromných chatách.
Administratívne, kultúrno-spoločenské a hospodárske centrum regiónu je mesto Spišská Nová Ves. Môžete tu navštíviť mnohé pamätihodnosti, ale mesto ponúka aj možnosť športového vyžitia.


Na severe Slovenského raja leží obec Letanovce, v ktorej sa zachovala ľudová tradícia, kroje a zvyky.
Kláštorisko je turistické centrum na území Národného parku Slovenský raj s ubytovacou možnosťou v chatovej osade.
V obci Spišské Tomášovce sú náleziská z doby neolitickej. Obec leží na svahoch Ludmanky a Majerskej.
Pri vodnej nádrží Palcmanská Maša, v doline Hnilec, je obec Dedinky - vyhľadávané turistické centrum na juhu Slovenského raja s možnosťou letnej a zimnej turistiky. V letnej sezóne si tu môžete požičať loďky, športové potreby a je tu aj možnosť rybolovu, v zime lyžovanie.
Stratená bola pôvodne baníckou obcou. Dnes tu môžete v miestnom kostole obdivovať plastiku z dielne Majstra Pavla z Levoče.
Možnosť ubytovania je v turistických ubytovniach. Jedno z najvýznamnejších stredísk zimných športov sa nachádza v obci Mlynky, kde sú mnohé lyžiarske vleky, zjazdárske a bežecké trate.
Horská obec Vernár oddeľuje Slovenský raj od Nízkych Tatier a je zaujímavá ľudovými zvykmi, ktoré sa tu zachovali až do dnes.
V každej z menovaných obcí je možnosť ubytovania a stravovania.
Tešíme sa, že navštívite aj túto zaujímavú oblasť Slovenska.
Adresa:

SLOVENSKÝ RAJ
  Spišská Nová Ves
SlovenskoSlovensky Česky Polski Magyarul 
English Deutsch Pусский 

 
 
 


Ste návštevník číslo: 1630933 Copyright © 2001-2017
Invitour - Harmonia, s.r.o.