Invitour - Home  

ZOO Košice
Košice

  Košice
Slovensko
ZOO sa buduje od roku 1979 na 292 ha v časti Košice - Kavečany. Zameriava sa prevažne na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Návštevníci medzi chovanými druhmi nájdu aj zástupcov z iných kontinentov - Austrálie, Ameriky, Afriky. Zo 121 chovaných druhov sú najpočetnejšie zastúpené huculské kone. Pre svoju vzácnosť a ohrozenie boli v 1996 zaradené do genofondu Slovenska.


Pripravuje sa ich využitie na hipoterapiu. Prebudovaním výbehov euroázijskej a africkej fauny vznikli zmiešané skupiny zvierat, ktoré mohol doteraz návštevník obdivovať len v prírodopisných filmoch. Medzi atraktívne a vzácne zvieratá patria tiež tiger sumatranský, medveď hnedý, rys ostrovit, pavián pláštikový, zebra Chapimancová, pony shetlandský, kôň Przewalského, kamzík horský, antilopa nilgau, jak tibetský, pštros emu a pštros dvojprstý, zástupcovia vodného vtáctva, drvcov, sov a papagájov.


V priestoroch exotária môžu návštevníci pozorovať anakondu žltú, pytóna, korytnačky, ale aj vzácne pavúky a škorpióny. Košická ZOO sa môže pochváliť jedinečnými druhmi, ktoré sú chované ako jediné v Česku a na Slovensku - thar himalájsky, perlička modrá, makak magot, kamzík horský, a ako jediná na Slovensku chová druhy - fretka, kuna skalná, líška obyčajná, rys červený, dikobraz indický, nutria, zebra bezhrivá, koza bezoárová, koza kašmírska, jak domáci, kačica smaragdová, hrdlička chichotavá, aratinga jendaya, alexander veľký a malý, korytnačka kaspická, veľhadovec bahamský.


Od mája 2000 je v košickej ZOO vybudovaná kontaktná ZOO pre deti, kde sú vystavené mláďatá zvierat. Deti si ich môžu pohladkať a kŕmiť špeciálnym krmivom, ktoré sa predáva v pokladni ZOO.


Zoologická záhrada Košice
040 06 Košice - Kavečany
Tel.: +421/55/63 315 17
Fax: +421/55/63 381 03
http://www.kosice.sk/zoo/

Adresa:

ZOO Košice
  Košice
SlovenskoSlovensky Česky Polski Magyarul 
English Deutsch Pусский 

 
 
 


Ste návštevník číslo: 1630914 Copyright © 2001-2017
Invitour - Harmonia, s.r.o.