Invitour - Home  

VEĽKÁ DOMAŠA
Vranov nad Topľou

  Vranov nad Topľou
Slovensko
Ak Vás cesty za poznaním krás východného Slovenska privedú k vodnej nádrži Veľká Domaša, vedzte, že neodídete sklamaní. Zelená perla východného Slovenska leží na území dvoch okresov - Vranov nad Topľou a Stropkov. Scenéria okolo priehradného jazera je jednou z najkrajších na Slovensku.
K príťažlivosti Domaše nemalou mierou prispieva okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej sa darí 23 druhom rýb, najmä kaprovi, šťuke, zubáčovi, sumcovi, jalcovi a iným.


Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk - Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Keľča a Vaľkov. Každé stredisko Vám ponúkne buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch alebo stanovanie v kempingoch. Nájdete tam upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriska, reštaurácie a občerstvenia.

Stredisko Poľany je známe svojou najväčšou plážou a každoročnými jachtárskymi pretekami uskutočňovanými v septembri. Stredisko Holčíkovce je vyhľadávané najmä rodinami s malými deťmi, ktorí si určite nenechajú ujsť výlet vyhliadkovou loďou okolo celého jazera. Rajom pre rybárov je poloostrov Krym v stredisku Nová Keľča. Centrom stropkovskej Domaše je stredisko Vaľkov. Navštívte Veľkú Domašu, ktorej čaro, krása kraja a pohostinnosť obyvateľov Vás určite nadchne.

Kontakt:Okresný úrad Vranov nad Topľou, odbor reg. Rozvoja
Tel.-Fax: ++421-57-446 49 07
E-mail: orr@vt.vs.sk, vbvv@post.sk
(info o strediskách: Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Keľča)
Obecný úrad v Bžanoch
Tel.-Fax: ++42-54-749 12 37 (info o stredisku Vaľkov)
Adresa:

VEĽKÁ DOMAŠA
  Vranov nad Topľou
SlovenskoSlovensky Česky Polski Magyarul 
English Deutsch Pусский 

 
 
 


Ste návštevník číslo: 1630908 Copyright © 2001-2017
Invitour - Harmonia, s.r.o.